تعرفه های خدمات حسابداری

تعرفه های خدمات حسابداری

اشخاص بسیاری در جامعه اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی هستند که به علت عدم آگاهی از تعرفه های خدمات حسابداری و بی اطلاع بودن از ارزش واقعی قیمت حسابداری، علاقه ای به همکاری با حسابداران ندارند و این ناشی از این تصور است که باید هزینه ای غیر ضروری و گزاف پرداخت نمایند ولی نتیجه این تصور اشتباه بهایی سنگین برایشان در پی دارد و آن بها چیزی جز پرداخت مالیات بیشتر از حد کارکردشان نیست.

 

تعرفه های خدمات حسابداری

اشخاص بسیاری در جامعه اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی هستند که به علت عدم آگاهی از تعرفه های خدمات حسابداری و بی اطلاع بودن از ارزش واقعی قیمت حسابداری، علاقه ای به همکاری با حسابداران ندارند و این ناشی از این تصور است که باید هزینه ای غیر ضروری و گزاف پرداخت نمایند ولی نتیجه این تصور اشتباه بهایی سنگین برایشان در پی دارد و آن بها چیزی جز پرداخت مالیات بیشتر از حد کارکردشان نیست. این در حالی است که با مشاوره گرفتن از گروهی کارشناس حسابدار و واگذاری انجام امور به آن ها، پرداختی مالیات شخص بسیار پایینتر می شد.

پیشنهاد بازدید  دفاتر قانونی

در این مواقع دانستن تعرفه های حسابداری بیش از پیش اهمیت پیدا می کند، همانطور که اطلاع از تعرفه های حسابداری و میتواند به تصمیم گیری در این زمینه کمک بسیاری نماید.

تعرفه های خدمات حسابداری ارتباط مستقیمی با مدت زمان همکاری مجموعه یا شخص حسابدار و مجموعه یا فرد کارفرما دارد. قطعا هزینه انجام حجم مشخصی از کار در یک هفته با دستمزد انجام همان کار در یک ماه برابر نیست. از طرفی حجم خود کار نیز یکی از نکات قابل اهمیت می باشد. به همین دلیل تاکید می شود زمان اخذ مشاوره یا کسب اطلاع از تعرفه های خدمات حسابداری، تمام موارد گفته شده مد نظر قرار گیرد تا مبلغ درست و منصفانه انجام کار تعیین گردد.

یکی دیگر از عوامل مهم در تعرفه های خدمات حسابداری، میزان اختیارات حسابدار به عنوان وکیل مالی شخص می باشد. اگر کاری اصطلاحا صفر تا صد انجام شود، مسلما مبلغ بالاتری نسبت به امور کوچک وجزیی، امور پاره وقتی، مشاوره ها و  خواهد داشت.

پیشنهاد بازدید  امور حسابداری

این تعرفه ها به عوامل بسیاری بستگی دارند که اصلی ترین آن ها گفته شد اما در مجموع این خدمات می توانند ارزشی از ده ها هزار تومان تا میلیون ها تومان داشته باشند.

در واقع باید گفت خدمات حسابداری در تمامی کسب و کارها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اهمیت این خدمات از دو جنبه قابل بررسی است. یکی از این جهت که کوچک ترین اشتباه و ناآگاهی از قوانین و مقررات می تواند برای شخص بارمالیاتی بسیار داشته باشد و خسارات غیر قابل جبران را به بار آورد و دیگر از این جهت که ارائه گزارشات مالی درست و به موقع به شخص، اطلاعات قابل توجهی از وضعیت سودآوری شرکت در اختیارشان قرار می دهد.

مطمئنا انجام خدمات حسابداری برای شرکتها هزینه ای را در بر دارد اما اگر این هزینه در راه درست استفاده شود می تواند از بروز خسارت ها و جرائم احتمالی مالیاتی که مبالغ آن به مراتب بسیار بیشتر از هزینه انجام خدمات است جلوگیری نماید.

پیشنهاد بازدید  شرایط ثبت شرکت حسابداری

تعرفه های خدمات حسابداری معمولا بسته به نوع خدمات متفاوت می باشد. به صورت کلی انجام امور حسابداری شامل تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد و ارزش افزوده و ارسال صورت معاملات فصلی و تحریر دفاتر روزنامه و کل و همچنین ثبت اسناد مالی و … می باشد.

تعرفه های هر یک از موارد ذکر شده متاثر از عوامل مختلفی چون حجم فعالیت شرکت، نوع فعالیت شرکت اعم از بازرگانی، تولیدی خدماتی، پیمانکاری و همچنین تعداد نیروهای مستقر شده و آموزشی می باشد.

شما می توانید برای اطلاع دقیق از تعرفه های خدمات حسابداری بر روی لینک کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.